Najbardziej znane stylizacje

Trzeba przyznać, że księżna Katarzyna wygląda pięknie i nie można jej odmówić wyczucia smaku. Z racji tego, że nie nienaganną figurę, wiele stylizacji wygląda na niej wręcz perfekcyjnie. Sama Kate zasłynęła z tego, że nie zawsze korzysta z usług stylistów. Swego czasu zrobiło się głośno o tym, że Kate pojawiła się w białej sukience w ciemne grochy, która pojawiła się w kolekcji dla przyszłych mam w znanej sieciówce Topshop. Co więcej, koszt tej sukienki wcale nie był tak duży, jak można by przypuszczać – w polskich sklepach dokładnie taką samą sukienkę można było kupić za ok. 240 złotych.

Kate Middleton pracowała niegdyś jako asystentka w firmie odzieżowej Jigsaw. Marka ta do dziś należy do jednej z jej ulubionych. Praca wzbudzała wiele kontrowersji, ponieważ nie dość, że Middleton pracowała w niepełnym wymiarze godzin, to często jeździła na wakacje i sporo imprezowała. Potem, na pewien czas, w ogóle zrezygnowała z jakiegokolwiek zatrudnienia, przez co media okrzyknęły ją Waity Katie.

Księżna Cambridge wielokrotnie była porównywana do matki Williama, Diany Spencer. Biorąc pod uwagę jej naturalność, Kate, nie musi ona obawiać się konkurencji ze strony ikony zmarłej księżnej. Już sam uśmiech Kate przypomina nieśmiały wyraz twarzy, tak charakterystyczny dla Diany. Z Dianą łączy Kate nie tylko uśmiech, ale niezwykłe wyczucie stylu i naturalny zmysł elegancji. Tak jak Diana, Kate stawia na klasykę, wybierając proste, dobrze skrojone fasony, a jej elegancja jest niewymuszona i bardzo naturalna.

Mimo że Kate otrzymała tytuł szlachecki dopiero po ślubie z Williamem, już wcześniej można u niej zauważyć cechy charakterystyczne arystokratkom: dystyngowany wygląd, długie włosy, jasną cerę, charyzmatyczny uśmiech i smukłą sylwetkę. Trzeba też zaznaczyć, ze Kate zdecydowanie nie jest niewolnicą mody, o czym świadczy fakt, iż ubiera się w sukienki i bluzki znanych sieciówek. Kiedy jednak trzeba, stawia na klasyczne kostiumy, garsonki oraz eleganckie nakrycia głowy. Jej fryzura zawsze jest nienaganna.

Kate przepięknie dobiera kolory i fasony. Perfekcyjnie prezentuje się w kolorowych płaszczach, do których starannie dobiera ciemne kapelusze oraz spódnice i buty. Zdarzało się, że do klasycznej garsonki zakładała fantazyjne nakrycie głowy, np. kapelusik z piórami, który idealnie uzupełniał pozostałą część stylizacji. Warto dodać, że ten styl jest bliski z kolei obecnej żonie księcia Karola – Camilli, księżnej Kornwalii.

Jak dotąd Kate nie związała się bliżej z konkretnym projektantem, ale często podkreśla, że lubi projekty Danielli Issy Helayel. Po tym jak Kate zaczęła spotykać się z Williamem, jej stylem zajęła się Lisa Whisker.