Fryzury w stylu księżnej Kate

Księżna Kate, żona Williama, szybko została ikoną stylu i elegancji. Elegancja i skromność Katarzyny Middleton szybko zyskały aprobatę młodych kobiet na całym świecie. Stylizacje księżnej oraz jej fryzury są chętnie wybierane przez wiele młodych Brytyjek. A nie jest to trudne. Wiadomym jest, że Kate ubiera się nie tylko u znanych projektantów, ale kupuje także sukienki czy topy w sieciówkach. Co więcej – jeden z topów znanej  światowej marki, szybko został wykupiony ze sklepów, gdy tylko Kate pojawiła się w nim na jednej z imprez.

Fryzury Kate, podobnie jak jej stroje, zawsze są idealne. Księżna stawia na prostotę i naturalność. Nie znajdziemy u niej finezyjnych czy nazbyt fikuśnych uczesań. Bardzo często ma po prostu rozpuszczone włosy. Do tak prostego uczesania  dobiera kapelusza i inne modne nakrycia głowy, które idealnie pasują do całości stylizacji.

Kate stawia najczęściej na proste uczesania. Często można ją spotkać z kokiem lub kucykiem. Włosy Middleton są falowane, zwłaszcza na końcu, dlatego spięcie włosów w tzw. koński ogon, wygląda u niej zjawiskowo. Co ciekawe, jeden z porannych amerykańskich programów, The Early Show, przygotował nawet krótką prezentację trzech fryzur, w których najczęściej widuje się księżną Cambridge. Świadczy to o tym jak wielkie poruszenie i ekscytację budzą stylizacje Kate Middleton.

Trzeba przyznać, że skromność i prostota u księżnej Kate idealnie współgra z jej stylem. Nawet na ślubie z księciem Williamem miała prosta fryzurę. Włosy delikatnie spięte z tyłu, mimo wszystko rozpuszczone, okryte długim welonem. Kate ma naturalny kolor włosów, jedynie je delikatnie rozjaśnia lub przyciemnia, na razie jednak nie zmieniła drastycznie koloru. Brązowy kolor włosów jest ponadczasowy, pasuje do wszystkiego, jest elegancki.

Jednym z chętnie wybieranych przez Kate Middleton uczesań jest kok. Istnieje wiele wariantów tej fryzury, trzeba jednak przyznać, że właściwie zawsze wygląda elegancko, pasuje na wiele okazji, zwłaszcza na te poważne i wymagające klasy.

U księżnej Kate można najczęściej zauważyć kok ułożony ze splecionych warkoczy. Jako że Kate ma falowane włosy, kok bywa ułożony po prostu z poskręcanych odpowiednio pasm włosów. Co ciekawe, w sieci można znaleźć tutoriale, krok po krok, jak czesać się jak księżna Kate. Jej fryzury wcale nie są trudne czy skomplikowane. Wręcz przeciwnie, często okazuje się, że uczesanie jest banalnie proste i nie wymaga wcale nakładu czasu czy sił. Swego czasu księżna zdecydowała się na posiadanie grzywki. Grzywki klasycznej, zasłaniającej czoło – trzeba przyznać, że to ciekawa zmiana, czasami wiele dająca.